Özbekçe Tercüme

Özbekçe Çeviride Hizmet Verilen Alanlar

Sözleşme Çevirisi

Sözleşme, iki veya daha fazla kişi arasındaki bir belgedir ve şartları kanunla korunur. Belgelerin düzenlenmesi veya içeriği konusunda net bir kısıtlama olmamasına rağmen, bazı türler kanunla kısıtlanmıştır. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için, sözleşmeye taraf olan tarafların niyet beyanlarının birbiriyle tutarlı ve koordineli olması gerekir. Sözleşme genellikle her iki tarafın çıkarları ve ortak istekleri doğrultusunda yapılır.

Sözleşme, birçok iş veya işlem alanında atıfta bulunulan bir belgedir. Bazı durumlarda yurt dışında imzalanan sözleşmelerin kullanılması veya Türkiye dışında imzalanan sözleşmelerin kullanılması tercüme gerektirebilir. Bu durumlarda noterden yeminli tercüme ile görüş alınması gerekir, çünkü yapılan tercüme, hukuki geçerliliği olan bir belgenin tercümesidir. En ufak bir çeviri hatası bile büyük davalara ve sorumluluktan kaynaklanacak sorunlarına yol açabilir. Biz de Transcom ekibi olarak her türlü detaya ekstra özen gösteriyor ve siz değerli müşterilerimizin sorun yaşamasını kesinlikle istemiyoruz. Özbekçe dil bilgisi kurallarına hakim, sözleşme ve her türlü hukuki süreçte son derece bilgili tercümanlarımızla her zaman yanınızda olmaya çalışıyoruz.

Özbekçe Tercüme Hizmeti - Özbekçe Resmi Belge Çevirisi

Hukuki Çeviriler

Hukuki tercüme, özellikle uluslararası işler için yurt dışına giden firmalar açısından oldukça önemli bir konudur. Doğru tercüme ile yurtdışındaki yasal anlaşmalara ilişkin hiçbir hakkınızı kaybetmezsiniz ve resmi belgeler aracılığıyla kendinizi daha net ifade edebilirsiniz. Hukuki çeviri, hukuki metinlerin, belgelerin ve makalelerin çevirisini içerir. Bunun örnekleri arasında mahkeme kararları, uygunluk belgeleri, bilirkişi raporları, yasalar, sözleşmeler, yönetmelikler ve vekaletname sayılabilir. Bu nedenle, hukuk metinlerini çevirmeniz gerekiyorsa, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için beceri ve uzmanlığa sahip bir tercüme ofisi seçmelisiniz. Aşağıdaki belgeler hukuki çeviri kapsamına girmektedir.

 • Dava Belgeleri ve mahkeme kararı çevirisi
 • Patent Başvurularının Çevirisi
 • Hukuki Yazışma Çevirisi
 • Kanun ve yönetmelik çevirileri
 • İhale Şartnameleri ve sözleşme çevirileri
 • Bilirkişi raporu çevirisi
 • Doğum, Ölüm, Evlenme ve Boşanma Belgeleri çevirisi
 • Tutanak çevirisi, vekaletname çevirisi, ihtarname çevirisi, beyanname çevirisi ve tüm noterlik işlemleri

Tüm bu çeviri hizmetlerini Özbek ve Türk hukuk kurallarına, yazı tipine ve dil bilgisine hakim çevirmenlerimizle yapıyoruz. Size de kaliteyi talep etmek ve sonucu görmek düşüyor.

Teknik Çeviri

Teknik veya teknik bilgi gerektiren çeviriler için kullanılan terimdir. Sürekli gelişen dünyamızda teknoloji ve bilgi akışı büyük önem taşımaktadır. Aslında günlük hayatın hemen her alanında teknik bilgiye ihtiyaç artmaktadır. Artan teknik bilgi talebi ile bu ürünlere ait kimlik ve kullanım bilgilerinin küçük bir üründen çok değerli bir teknolojik makineye doğru aktarılması teknik çevirilerin önemini ortaya koymaktadır.

Özbekçe’den Türkçe’ye ya da Türkçe’den Özbekçe’ye teknik çeviri konusunda en iyi çeviriyi size Transcom olarak sunacağımızın garantisini veriyoruz. Mühendislik ve teknik yazılara her iki dilde de hakim olan çevirmenlerimizle yazılarınızı özenle hazırlıyor ve hızla size teslim ediyoruz. Bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Tıbbi Çeviri

Tıbbi çeviri, tıp alanındaki çalışmalara ilişkin metinlerin ve raporların çevirisidir. Tıp alanında bilimsel bir dereceyi tamamlayan veya mevcut bir dereceyi okumayı ve uygulamayı öğrenmek isteyen hekimler tarafından tıbbi çeviriler talep edilmektedir. Bu kapsamda yapılacak tıbbi veri ve raporların tercüme süreçleri ile teknik bilgi aktarılmaktadır. Özbekçe tıbbi çeviriler tıbbi metin düzenine uygun şekilde, profesyonel bir tercüman tarafından ve bütçeyi sarsmayacak ücretlerle yapılmalıdır. Transcom olarak size tam olarak bunu sunuyor ve aşağıdaki hizmetleri talep etmeniz halinde elimizden geleni yapıyoruz.

 • Farmasötik Çeviri
 • * Klinik Araştırma Çevirisi
 • * Patent Çevirisi

Ticari Belge Tercümeleri

Özbekçe ticari belge çevirilerinde de sizlere hizmet vermekteyiz. Ticari ve hukuki içeriğe hakim, dil çiftinde bilgili ve hızlı şekilde işini yapabilen tercümanlarımızla ticari belgelerinizi tercüme ediyoruz. Uygun fiyat prensibimizden vazgeçmeden en iyi fiyatlandırmayla size sunuyoruz.

Yeminli Özbekçe Tercüme Hizmeti

Noter tasdikli tercüme, noter tasdikli tercümanlar tarafından yapılan tercümedir. Noter tasdikli tercüme belgesi, tercümanın belgeyi imzalayıp kaşelemesi ve noter de tercüme bürosunu imzalayıp kaşelemesi ile tamamlanmış olur. Noter, tercümanın yetkinliğini ve güvenilirliğini garanti etse de, tercüme hatalarından tercüman da sorumludur.

Noter tasdikli tercümeler, devlette mazur görülemeyecek kadar önemli olan tercüme işlemleri ve resmi evraklar için kullanılmaktadır. Noter tarafından düzenlenen sertifika gerekli güvenliği sağlar. Konsolosluklar, mahkemeler gibi makamlar tarafından talep edilen tercüme işleri için belgelerin resmi nitelikte olması gerektiğinden tercümanın yemini ve tasdiki gerekmektedir.

Bazı şirketler, kamuya yönelik olmayan özel belgeleri tercüme etmek için yeminli tercümanlar ile çalışırlar. Bu tür yazışma ve belgelerde güven çok önemli olduğu için normal tercümanlar yerine yeminli tercümanlar ile çalışılmaktadır.

Transcom Çeviri Ofisi ekibi olarak sizlere yeminli Özbekçe çeviri hizmeti veriyoruz. Belgelerinizi çevirip imzalarını atıyoruz ve devlet daireleri ve resmi kurumlarda kullanılmaya uygun hale getiriyoruz. Siz de kaliteli ve hızlı Özbekçe yeminli çeviri hizmeti almak istiyorsanız Transcom sizin için doğru bir adres.

Online Özbekçe Tercüme

Eskiden çeviri hizmeti almak, bu hizmete ihtiyaç duyan herkes için büyük bir zaman ve para kaybı anlamına geliyordu. Bizler Transcom Tercüme olarak bugüne kadar yaptığımız yenilikçi, hızlı, pratik ve kaliteli çeviri hizmetlerimizle bu tabuyu yıktık. Türkiye'de kaliteli online çeviri hizmeti veren birkaç çeviri şirketinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Online çeviri hizmetimizi kullanarak, çeviriyi evde veya ofiste kolayca tamamlayabilirsiniz. Online tercüme ekibimiz ve gün boyu aktif iletişim ekibimiz ile sizlere en iyi hizmeti verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Acil Özbekçe Çeviri

Acil çeviri işlemlerinde de Transcom yanınızda. Ofisimizle iletişime geçmeniz halinde istediğiniz konuda uzman derecede bilgili olan tercüman arkadaşımıza konunuz aktarılır. İşinizi en acil şekilde ne zamana yapabileceği hakkında görüşülür. Böylelikle size de en kısa sürede çeviriniz teslim edilmiş olur.

Özbekçe Çeviri Taleplerinizde Transcom Tercüme

Transcom, sizlere en kaliteli çeviri hizmetini garanti ederken aynı zamanda bütçenizi de düşünüyor. Uygun fiyatlı çeviri hizmetimizle hep sizlerin yanındayız. Şimdi gelin sizlerle çevirmenlerimizin özelliklerini inceleyelim.

Dil Çiftinde Uzman Çevirmenler

Çevirmen, dil çiftini ana dil düzeyinde anlamalıdır. Çeviri, özüne sadık kalınarak çevrilen dile dayalı olmalıdır.

Profesyonel ve Kaliteli Çeviriler Yapan Çevirmenler

Çeviriler profesyonel olmalıdır. Müşterilerimizin bizler gibi alanında uzman tercümanların bulunduğu tercüme bürosuna başvurmaları tercümenin kalitesini artıracaktır.

Belgenin İçeriğine ve Konuya Hakim Çevirmenler

Dil çiftine hakim olmak kadar konuya da hakim olmak önemlidir. Çevirmenlerimiz hukuk, tıp veya resmi evraklar üzerine uzmanlıklarına göre müşterilerimize hizmet vermekteler. Asla konuya hakim olmayan çevirmenlerle çalışmıyoruz. Örneğin hukuk alanında bir çeviri istiyorsanız çevirmenimiz hukuki bilgisi her iki ülke için de yeterli düzeyde ise işi kabul ediyor.

Özbekçe Tercüme İhtiyaçlarınız için Doğru Adres Transcom Tercüme

İster standart ister teknik konularda, hukuki, tıbbi, akademik konular ile sözleşme, şartname, resmi belge çevirisinde Özbekçe çeviri ihtiyaçlarınızın tamamında kaliteli ve hızlı hizmet almak için Fiyat Hesapla kısmındaki formu doldurarak, Whatsapp hattımızdan ve danlı destek üzerinden bizlere 7x24 ulaşabilirsiniz.

Pazarlama Çevirisi Hizmeti sayfamızı da incelemek ister misiniz?