Patent Çevirisi

Patent Çevirisi Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ulusal ve uluslar arası patent başvuru sayısı ülkemizde her geçen yıl ciddi miktarda artış göstermektedir. Bu artış ile birlikle fikri ve sınai haklara ilişkin her türlü belgenin çevirisi ihtiyacı da önem kazanmıştır. Ağırlıklı olarak patent çevirisi üzerinde uzmanlaşmış olan şirketimiz, mevzuat ve formata hakim uzman ekibiyle patent çevirileri alanında liderliğini korumaktadır.

Patent koruması altında olan hemen her alanda ve belge türünde patent tercüme hizmeti vermekteyiz.

Patent çeviri alanlarını başlıca şu şekilde sıralayabiliriz:

  •  Mühendislik
  •  Farmasötikler
  •  Tıp
  •  Kimya
  •  Havacılık
  •  Otomotiv

Patent Çeviri hizmetimiz; patent belgeleri esas olmak üzere, patent sertifika ve tarifnamelerini, CE ve ISO belgelerini kapsamaktadır.

Patent tercümesi konusundaki uzmanlığımız ve tecrübemiz paralelinde: Ankara patent tercüme ofisi denildiğinde ilk akla gelen tercüme ofisi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Patent Çevirileri Çalışmasında İş Akışı

Proje müdürlerimizin; patent konusunun teknik alan ve önceki teknik araştırmasını yapmasıyla iş akışımız başlamaktadır. Bu araştırma buluş özelliklerinin anlaşılmasını ve doğru terminolojinin elde edilmesini sağlar. Uzun yıllardır patent çevirilerinde edinilmiş tecrübe ve geniş çeviri belleği patent çevirisinde kalitemizin istikrarını sağlamaktadır.

Şirketimizin tek odak noktası patent çevirisinin zamanında ve doğru yapılması değildir. Patent şartnamesinin yönergelere uygun biçimlendirilmesi ve patent uygulamalarının reddedilmeden dosyalanması da bizim için önem taşımaktadır.

Gizlilik ve güvenlik konuları şirketimiz için esastır. Hedefimiz daima, müşterilerimizin nezdinde fikri haklar çevirisi söz konusu olduğunda “doğru çözüm ortağı” olarak görülmektir.

Patent Çevirisi Nedir başlıklı blog yazımızı okumak ister misiniz?

Patent Çevirisinde Tecrübe = Transcom Tercüme

Ankara merkezli firmamız tüm Türkiye geneline profesyonel ve patent tercümesi konusunda uzman kadrosu ile hizmetlerini başarı ile sürdürmektedir. Patent çevirisi için gerekli tüm teknik donanım, tecrübe ve uzmanlık Transcom'da mevcut. Patent çevirisi hizmeti almak istiyorsanız hemen bize ulaşın: +90 312 425 6414