Beyaz Karga

Tercüme sektörü gördüğümüz hizmet sektörleri arasında beyaz kargadır. Beyaz karga yaklaşımı, tüme varım tartışmalarının merkezinde yer alır.

Bir kuş gözlemcisi milyonlarca karga gözlemlemiş ve gördüklerinin tümünün siyah olduğunu bilmektedir. Yine de Tüm kargalar siyahtır diyemez. Çünkü hala görmediği bir beyaz karga olabileceği ihtimalini yok sayamaz.

Biz de kendi sektörümüz tercüme sektörünün tüm hizmet sektörlerinden ayrıldığı konusunda sohbet ederken, tedbirli istisnamızı yazımıza ekleyelim dedik. Gözlemlediğimiz sektörler kadarıyla tercüme sektörü bir başkadır diyelim.

Sağlık sektöründe bir doktor hastasını direk muayene edebilir. Taşımacılık sektöründe bir yolcu A noktasından B noktasına transfer edilir. Eğitim sektöründe bir eğitmen öğrencisine bilgilerini aktarabilir. Yüzlerce örnek var en başlarında gıda sektörü örneğin, müşterisi çoğunlukla nihai alıcısıdır.

Profesyonel Tercüme Hizmetlerini Diğer Sektörlerden Ayıran Noktalar

Tercüme sektöründe bizler müşterilerimize projelerimizi zamanında ve eksiksiz teslim etmeliyiz. Diyeceksiniz ki: bu hangi sektörde böyle değil? Diğer hizmet sektörlerinden çoğunlukla farklı olarak bizler tercüme teslimatlarımızı nihai müşterimize yapmıyoruz. Zamanında teslim edilen bir projemiz bizlerden çıktıktan sonra asıl yolculuğuna başlıyor. Bir kongreye, bir devlet kurumuna, bir avukatın müvekkiline, bir başvuru dosyasına,bir firmanın yabancı iş ortağına gidiyor.

İşte bizi beyaz karga yapan yanımız da bu...

İşimizin zamanında ve eksiksiz teslimi bir dizi domino taşının sadece ilkinin dimdik durması veya aksi senaryoda çoğunun devrilmesiyle sonlanabilir. Tecrübe ve planlama burada devreye giriyor. Sektörde 17 yıllık tecrübe vurgusunu yapmamızın altında yatan temel sebep, bu domino dizgisi...

2005 yılından bu yana profesyonel çeviri - tercüme, yerelleştirme ve dil danışmanlığı hizmeti veren firmamız patent çevirisi, medikal çeviri, teknik çeviri, hukuki çeviri konularında uzman bir kadroya sahiptir. Hizmetlerimiz hakkında fiyat teklifi almak için bize ulaşın: +90 312 425 64 14 (pbx)

Tüm profesyonel çeviri ihtiyaçlarınız için Transcom'u tercih ederek doğru ve profesyonel bir çeviri hizmeti almanın keyfini yaşayın!

Blog